Торжественная линейка посвященная "Наурыз-мейрамы" » Коммунальное государственное учреждение "Школа-лицей № 34" акимата города Усть-Каменогорска

Торжественная линейка посвященная "Наурыз-мейрамы"

12 наурыз күні «No34 мектеп-лицейі!» КММ-де «Наурыз мерекесі құтты болсын!» атты мерекелік онкүндіктің ашылуына арналған салтанатты шара өтті.
Наурыз – қазақтар арасында да, Азияның көптеген халықтары арасында да бес мың жылдан астам тойланып келе жатқан жылдың басты мерекесі. Бұл көктем мерекесі, табиғаттың жаңаруы, жаңа жылдың, жаңа өмірдің басы.
Наурыз Қазақстандағы құнарлылықты, достық пен махаббатты білдіреді. Наурыз мейрамын тойлаудағы басты мақсат – Қазақстан жеріндегі татулық пен достықты нығайту, ұлттық бірегейлікті сақтау, отбасылық құндылықтарды жаңғырту, қоршаған орта мен табиғатқа деген ұқыпты көзқарасты қалыптастыру.
Әрбір мектептегі іс-шара тақырыптық күндерге сай жоспарланады: 11 наурыз – Ұлттық нақыш күні, 12 наурыз – Ұлттық ойындар күні, 14 наурыз – Мерекелік жиын, «Сыйлық керуені-Тойбастар» іс-шарасы, 15 наурыз – «Табан бер, дос» қайырымдылық акциясы. . «Жақсылық – сенген жері» қайырымдылық акциясы, 16 наурыз – Ұлттық спорт түрлерінен «Бес табан» қалалық жарысы, 17 наурыз «Отбасы үшін дастархан» атты челлендж, 18 наурыз – Ұлттық киім күні. Жалпы мектепішілік «Наурыз аруы» іс-шарасы, 19 наурыз – этнографиялық мұражайға саяхат, 20 наурыз – «Қош келдің, Әз Наурыз» мектеп алаңындағы мереке, 21 наурыз – «Наурыз – нұр мен жақсылық мерекесі» атты кітап көрмесі. , 22 наурыз – жыл басы, 23 наурызда «Сәлем, құстар!» жалпықалалық іс-шараға қатысу.
12 марта в КГУ «Школа-лицей№34» состоялась торжественное линейка посвященная открытие праздничной декады «Наурыз мерекесі құтты болсын!»
Наурыз - это главный праздник в году как у казахов, так и у многих народов Азии, отмечаемый уже более пяти тысяч лет. Это праздник весны, обновления природы, начала нового года, новой жизни.
Наурыз в Казахстане символизирует плодородие, дружбу и любовь. Основная цель празднования Наурыз мейрамы - укрепление мира и дружбы на казахстанской земле, сохранение национальной уникальности, возрождение семейных ценностей, формирование бережного отношения к окружающей среде, природе.
Каждый школьное мероприятие запланировано согласно тематическим дням 11- марта день национального узора, 12 марта – день национальных игр, 14 марта Праздничная встреча, акция "Караван подарков-Тойбастар"